O nás 

Webové stránky Varhaníci on-line přinášejí informace z varhanické praxe a také z akcí, které pořádáme. Doufáme, že potěší i všechny, kdo se zabývají liturgickou hudbou, stejně jako ty, kteří varhany třeba jen rádi poslouchají.

Stránky Varhaníci on-line původně vznikly v roce 2003 pro varhaníky navštěvující varhanický kurz pořádaný Arcibiskupstvím pražským. Jedním z důvodů byla tehdy potřeba prohlédnout si společné fotografie pořízené digitálním fotoaparátem... Když jsme si ty fotky prohlédli, usoudili jsme, že by se mohlo něco přidat, a tak vznikly "stránky účastníků Varhanického kurzu při Arcibiskupství pražském", jak zněl původní podtitul. Nakonec se toho přidalo tolik, že jsme stránky přepracovali, pozměnili grafiku a v lednu 2007 jsme je přemístili z freewebu na vlastní doménu. Také okruh návštěvníků se od té doby značně rozšířil... Některé starší příspěvky však zatím nejsou přepracovány, takže se nelekejte, pokud je ještě najdete v podobě převzaté z původního webu. Původní verzi stránek najdete na adrese varhanici.euweb.cz.

Tak takhle jsme vypadali v roce 2003.

Kromě vedení webu rovněž pořádáme společné koncerty a další akce, o kterých si můžete přečíst v rubrice Ze života varhaníků. Co se týká koncertů, společně vystupujeme od roku 2003, například při každoročních koncertech v některém z kladenských kostelů. Mezi nejzajímavější zde patřil např. koncert mariánské a duchovní hudby, který jsme si zahráli na nově zrekonstruované varhany v kostele Nanebevzetí Panny Marie v květnu 2006 a rovněž 2008, či postní koncert duchovní hudby pro varhany a harfu v nádherné barokní kapli sv. Floriana (2007). Další koncerty se uskutečnily na barokních varhanách v Praze - Vinoři (2004), na festivalu duchovní hudby Musica Sacra v kostele sv. Františka z Assisi v Praze na Habrovce (2005) nebo v Písku (2007). V srpnu 2007 a znovu o rok později jsme uspořádali varhanní maratón v Zábřehu. Řada z pravidelných účastníků koncertů rovněž vystupuje samostatně.

Veškeré návrhy a připomínky k těmto stránkám adresujte webmasterům.

 -PM-