Projekt Kreativní budoucnost - nabídka spolupráce

V těchto dnech (polovina dubna 2020) se na nás obrátil pan Robert Mimra, který stojí za projektem Kreativní budoucnost, s nabídkou spolupráce umělců a ZUŠ:

Základní umělecké školy nyní realizují dvouleté projekty z tzv. Šablon II. Jedná se mj. o výuku odborníků z praxe a projektové dny. V současné koronavirové krizi jsou tyto aktivity zastaveny. Dříve nebo později však budou školy otevřeny a (nejen) ZUŠ budou pokračovat se svými projekty. Předpokládáme, že výuka ve školách bude obnovena dříve, než umělecký provoz.

Pro aktivní umělce, případně i bez pedagogického vzdělání, se nabízejí tyto možnosti:

  • Výuka odborníka z praxe - obvykle formou bloku výuky 5 x 45 minut. Odměna zhruba 4 000 až 5 000 Kč hrubého na DPP. Podmínka je min. 6 let praxe v oboru, pedagogické zkušenosti vítány.
  • Projektový den - akce na 4 x 45 minut. Odměna zhruba 3 000 Kč hrubého na DPP. Obvykle realizováno ve spolupráci s učitelem. Možné i pro umělce bez pedagogických zkušeností, 6 let praxe v uměleckém oboru je podmínkou.

Do konce dubna bude připravena databáze umělců na webu Kreativní budoucnost. Zde bude možné vyplnit dotazník, který během 48 hodin projde kontrolou a následně bude bezplatně zveřejněn formou inzerátu na Kreativnibudoucnosti.cz. V součinnosti s Asociací ZUŠ bude tým Portedo o.p.s., který spravuje web Kreativnibudoucnost.cz, komunikovat se ZUŠ v ČR a aktivně školám zprostředkovávat nabídky ze strany umělců. Osloveny budou také další typy škol.

Tým společnosti Portedo věří, že učitelé a vedení ZUŠ, případně dalších škol, budou mít zájem o zapojení umělců do výuky, a předpokládá, že se podaří navázat oboustranně prospěšnou spolupráci. Zároveň v této těžké době společnost nabídne alespoň části umělecké obce pracovní příležitost.

Pokud máte o spolupráci zájem, pošlete na e-mail office(zavináč)portedo.cz krátkou zprávu s kontaktními údaji, aby vám společnost mohla zaslat dotazník k inzerátu.

Bližší informace o realizovaných projektech a spolupracujících umělcích najdete na výše uvedeném webu.

-PM-